Chceme město, kde je radost žít. Začít musíme opravami roky neřešených problémů

-

Do komunálních voleb na podzim 2022 jdeme společně pod názvem Opravíme Kladno. „Chceme zvednout kvalitu každodenního života. Lepší parkování, větší bezpečnost, kvalitnější doprava a další služby. Místo stavění vzdušných zámků musíme začít řešit roky ignorované problémy města,“ říká lídr koalice Roman Hájek (Piráti). 

Kladnu ujíždí vlak. Bez ohledu na to, zda v posledních osmadvaceti letech byla u moci ODS nebo Volba pro Kladno, se neposouvá v klíčových oblastech – máme jednu z nejhorších dostupností bydlení, v sídlištích není kde zaparkovat, zhoršuje se sociální situace, zaostáváme v kvalitě škol.

„Chceme využít obrovský potenciál, který Kladno má. Místo předláždění hlavní třídy nebo nepotřebných kruháků musí Kladno začít investovat do skutečně potřebných věcí, z kterých budou mít užitek všichni obyvatelé,“ představuje ambici Opravíme Kladno lídr Roman Hájek – kladenský patriot, který se dlouhodobě podílí na organizaci kladenského kulturního života.

„Máme plán, jak Kladno nastartovat k prosperitě. Změnu nepřinesou nové tváře ve starých strukturách, ale jedině nový přístup k řízení města. Opravíme Kladno jsme zvolili nejen proto, že Kladno potřebuje opravit silnice a udržovat čistý veřejný prostor, ale i proto, že je třeba opravit fungování magistrátu a vztahy lidí s městem,“ dodává Roman Hájek.

Hlavní v koalici klademe důraz na zlepšení kvality každodenního života a řešení roky přehlížených problémů. Mezi klíčové body programu patří větší bezpečnost na ulicích, která úzce souvisí s kvalitou sociálních služeb, zákaz hazardu, zlepšení situace s parkováním nebo transparentní a efektivní nakládání s městským rozpočtem. Na rozdíl od minulých let chce koalice výrazně více peněz investovat do obnovy sídlišť.

„To hlavní, co nabízíme, jsou kvalitní a schopní lidé s různorodými životními a profesními zkušenostmi. Nejsme zatížení minulostí, nemáme vazby na žádné místní vlivné podnikatele. To aktuálně žádné jiné uskupení nabídnout nemůže,“ popisuje koalici Anna Gamanová, předsedkyně Starostů a dvojka na společné kandidátce. „Našim cílem je posunout Kladno vpřed. V koalici Opravíme Kladno se spojují zkušenosti Starostů z práce v zastupitelstvu i ve vedení města se svěžím pohledem Pirátů,“ doplňuje Anna Gamanová.

Kompletní program najdete tady

Přečtěte si také