Podcast Opravíme Kladno

Rozhovory s našimi kandidáty o klíčových bodech našeho programu.

Roman Hájek: Kladno má obrovský potenciál. Aby ho využilo, je nutné koukat za horizont jednoho volebního období

Jak by Kladno mělo vypadat za deset let? Proč je důležité zlepšit stav sídlišť? A proč je potřeba už nyní začít řešit téma odpadů? Nejen o tom mluví lídr naší kandidátky.

Anna Gamanová: Důležitým předpokladem pro lepší údržbu a péči o město jsou motivovaní úředníci

Co musí Kladno zvládnout, aby využilo potenciál modernizace železnice? Jakým směrem by se měl ubírat jeho budoucí rozvoj? A jak z něj udělat zelené město? Nejen na to odpovídá v podcastu Opravíme Kladno Anna Gamanová.

Michal Hažlinský: Digitalizace může město posunout dopředu i v oblastech, které vás na první dobrou nenapadnou

Jak zprůhlednit městské finance? Proč by Kladno mělo zpřístupňovat data o svém provozu? Kam chceme posunout portál občana a proč je důležité sledovat činnost nejmladší městské společnosti ICT Kladno? Více v podcastu Opravíme Kladno s Michalem Hažlinským.

Tomáš Kučera: Systém financování sportu je třeba změnit

Kladno je město sportu. V čem jsou jeho přednosti a v čem rezervy? O tom jsme se bavili s Tomášem Kučerou, který je čtyřkou naší koalice Opravíme Kladno. Proč by měl SAMK projít hloubkovým auditem? Jak nastavit financování sportu? 

Martin Kodera: Plná integrace MHD přinese vyšší kvalitu služeb a konec stávajících absurdit

Jaké největší problémy vidí v kladenské dopravě? Co by se dalo zlepšit na systému MHD, nebo jak vyřešit dlouhodobě zanedbávanou situaci s parkováním? Nejen na to odpovídá v podcastu Opravíme Kladno Martin Kodera.

Jiří Bureš: V podpoře svých škol má Kladno rezervy

Jakou podporu by město mělo poskytovat školám, které zřizuje? Jak zlepšit kvalitu výuky? A jak jsou kladenské školy připravné na nástup dětí z Ukrajiny? Nejen to jsou témata našeho podcastu Opravíme Kladno s Jiřím Burešem. 

Darina Černá: Na stárnutí populace není systém kladenských sociálních služeb připravený

Proč se na Kladně nedaří řešit příčiny sociálních problémů? V čem může pomoct azylový dům pro kompletní rodiny s dětmi? A jak je město připravené na stárnutí populace a péči o seniory či vážně nemocné? To jsou témata pro sedmičku naší kandidátky Darinu Černou.

Tereza Bělohradská: Společensky účelná místa jsou příležitostí pro město i lidi na okraji. Je zarážející, že je nyní město nezřizuje

Proč pro řešení situace s bezdomovci nestačí jen represivní opatření a v čem by Kladnu pomohla nouzová ubytovna? Proč by město mělo zřizovat tzv. společensky účelná pracovní místa? A jak zařídit, aby se neziskovým organizacím zaměřeným na sociální služby v Kladně lépe pracovalo? To jsou témata podcastu s Terezou Bělohradskou.

Petr Lukáš: Kultura potřebuje víceleté granty i jednotný kalendář akcí

Jak může Kladno podpořit pořadatele kulturních akcí? Proč by mělo mít víceleté kulturní granty? A proč by se mělo více chlubit Divadlem Lampion? Nejen o tom jsme se bavili v podcastu o kulturním životě Kladna s Petrem Lukášem.

Martin Hladůvka: Hazard přináší Kladnu množství problémů, o jeho budoucnosti by měli rozhodnout Kladeňáci v referendu

Hazard. Na Kladně hodně skloňované téma. Jaké dopady má na život města? Kolik těžce závislých hráčů tu žije? A proč má smysl jeho úplný zákaz? To jsou témata pro Martina Hladůvku. 

Jaroslav Holeček: Kladno by mělo mít víc drobných sportovišť mimo Sletiště, koncentrace na jedno místo má řadu nevýhod

Proč by Kladno mělo mít víc drobnějších sportovišť mimo Sletiště? Co je třeba udělat pro to, aby se po městě lépe jezdilo cyklistům? A jak by se z jeho trenérského pohledu měl změnit systém financování sportovních klubů? Nejen o tom se bavíme v podcastu s Jardou Holečkem.