VIDEO: Jak se již brzy promění Růžové pole?

-

Území Růžového pole v průběhu příštích let projde naprosto zásadní proměnou. Vznikne tady obchodní dům Globus, nový krajinný park, napojení na nový obchvat kolem Kladna a pravděpodobně také nová bytová výstavba. To jsou všechno věci, které bchom vám chtěli teď trochu blíže představit.

Globus

Plocha nejblíž stávající zástavbě, o rozloze asi deseti fotbalových hřišť bude v budoucnu zabraná obchodním domem Globus a parkovištěm. Vedle toho tam bude benzínová stanice a myčka.

Vývoj v posledních třech letech byl velice kontroverzní zejména kvůli změně územního plánu, který protlačilo vedení města v čele s aktuálním primátorem Milanem Volfem. Přes snahy o revizi plánovací smlouvy, která byla podepsána hned vzápětí na základě zmíněné změny územního plánu, se nepodařilo celý záměr obchodního domu zvrátit. Ten tak nyní získává stavební povolení. Podle toho, že pole není vůbec zoráno, je možné soudit, že stavba začne skutečně co nevidět, ještě v tomto roce.

“Během vývoje, zejména při vyjádření k územnímu řízení, jsme se snažili za město docílit určitých změn a některé z nich se skutečně podařilo do územního rozhodnutí prosadit,” říká zastupitelka Anna Gamanová (STAN). Týká se to zejména provozní doby myčky a čerpací stanice, které v nočních hodinách v provozu nebudou, dále jsme usilovali o osvětlení, které bude rovněž v nočních hodinách utlumeno. “Dílčí změny jsme docílili také v oblasti zeleně. Obchodní dům bude mít z části zelenou střechu a z části také zelenou fasádu. Asi největší a nejpodstatnější změna se pak týkala krajinářského řešení okolo obchodního areálu,” dodává Gamanová.

Nové byty a napojení na obchvat

Dalším záměrem, který výrazně promění území Růžového pole, je bytová zástavba, která by měla vzniknout mezi Lidickým potokem a cyklostezkou na Hřebeč. Podle rok a půl starého záměru známého developera se tomto území má postavit na 900 bytů. Tento záměr je také zároveň spouštěčem další změny územního plánu, neboť plocha tohoto pole dnes zastavitelná není.

Vedle stávající cyklostezky bude procházet chystaný přivaděč na nově zbudovaný obchvat Kladna a obou Přítočen. Byty vystavené na rezervě tak budou z jedné strany sousedit s Globusem a z druhé strany s touto velice rušnou komunikací. Jen pro představu, právě po této silnici pojedou všechna auta, která dne míří na dálnici Velkým a Malým Přítočnem.

Krajinný park

“Jednou z pozitivních změn, kterou tato lokalita zaznamená, bude vznik krajinného parku, který vznikne mezi Globusem a lesem Bažantnice a v okolí Lidického potoka,” uvádí lídr kladenských Pirátů Roman Hájek. Tento nově vzniklý park nabídne obyvatelům sídliště Kročehlavy zejména sportovní vyžití a také tolik žádanou vodní plochu. Pro Kladno je to obrovská šance, jak po dlouhé době může mít nový krásný přírodě blízký park.

Přečtěte si také